wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Jakie skarpetki antypoślizgowe dla dziecka?
Kategorie
Kontakt
 • Incar
  Kmicica 4c / 9
  92-433 Łódź
  tel: 42 670 10 62
  tel: 501 74 74 44
  NIP: 725-002-47-90
 • E-mail:biuro@nakina.pl
 • Telefon42 670 10 62
  501 74 74 44
 • Godziny działania sklepuponiedziałek- piątek 12.00 - 16.00

Jakie skarpetki antypoślizgowe dla dziecka?

Jakie skarpetki antypoślizgowe (skarpetki z ABS) dla dziecka? Które skarpetki antypoślizgowe na lato, a które na zimę?

Nauka chodzenia u dzieci wymaga czasu. W tym czasie mały odkrywca narażony jest na upadki. Nierzadko również musi się mierzyć z licznymi utrudnieniami, w tym ze śliską podłogą, która nie sprzyja pionizacji. Nie można zapominać, że zachowanie bezpieczeństwa jest bardzo ważną kwestią. Doskonale w tym sprawdzą się skarpetki antypoślizgowe dla dzieci (skarpetki z ABS), które nie tylko zapewniają maksymalną ochronę, ale także pomogą w stawianiu pierwszych kroków. Czym są skarpetki antypoślizgowe dziecięce – skarpetki z ABS i jak wybrać odpowiednie? Czy skarpetki antypoślizgowe są odpowiednie tylko dla niemowlaków i małych dzieci?

Skarpetki z ABS dla dzieci, czyli jakie?

Małe dzieci, podczas nauki chodzenia, narażone są na niepowodzenia i poślizgnięcia. Skarpetki antypoślizgowe dla dzieci, jak sama nazwa wskazuje, zapobiegają ślizganiu się. Ochronią Twojego malucha przed upadkiem i bolesnym potłuczeniem się. Skarpetki z ABS, z kolei to nic innego jak skarpetki antypoślizgowe, które na pierwszy rzut oka nie różnią się od innych modeli używanych na co dzień, mają jednak jedną istotną cechę, która je wyróżnia. Na ich podeszwie zostały naniesione drobne gumowe punkty, które zwiększają przyczepność.

Dla kogo skarpetki antypoślizgowe?

W większości mieszkań królują panele i płytki. To nie jest przyjazne podłoże dla uczącego się chodzić niemowlaka. Maluch, próbując stawiać pierwsze kroki, robi to bardzo niepewnie. Panele niestety nie zwiększają przyczepności dziecięcych nóżek. Po kolejnym upadku dziecko szybko się zniechęca i jego nauka chodzenia wydłuża się w czasie. Aby temu zaradzić i pomóc maluchowi w uzyskaniu pewności siebie, należy zwiększyć przyczepność jego stóp. Skarpety antypoślizgowe sprawdzą się w tym idealnie.

Większe dzieci, które już swobodnie chodzą, zaczynają testować swoje możliwości i cierpliwość rodziców biegając po domu jak żywe sreberka. W tej fazie rozwoju dziecka, bieganie jest dla nich czymś naturalnym, lecz maluch robi to często bezrefleksyjnie i bez wyobraźni. Skarpetki antypoślizgowe w większych rozmiarach dla starszych dzieci pomogą uniknąć niebezpiecznych upadków, ewentualnych stłuczeń lub nawet złamań.

Dzieci nie znoszą butów domowych, kapci, wszelkich ograniczeń. Nie znamy rodzica, który nie zbierał po domu porzuconych kapci czy butów i nie zakładał ich dziecku ponownie. Skarpetki antypoślizgowe rozwiążą ten problem i zastąpią nielubiane przez dzieci kapcie. Maluch zajęty zabawą nawet nie zwróci uwagi na noszone skarpetki, więc nie będzie zainteresowany ich zdejmowaniem. Dzięki temu nasze dziecko będzie bezpieczne, a jego stópki pozostaną ciepłe.

Kiedy jeszcze sprawdzą się antypoślizgowe skarpety dla dziecka? Skarpety ABS będą idealne do wszystkich sal zabaw, tam gdzie używane są trampoliny, domki sprawnościowe itp. Większa przyczepność podczas zabawy to większe bezpieczeństwo.

Antypoślizgowe skarpetki dla dziecka zabezpieczą każdy jego krok.  Maluch będzie mógł w nich raczkować, uczyć się chodzić, a także biegać. Są również wskazane do ćwiczeń gimnastycznych i rehabilitacyjnych.

Skarpetki antypoślizgowe z ABS dla dzieci – rozmiary

Skarpetki antypoślizgowe dla dzieci dostępne są w wielu rozmiarach:

·         17-19,

·         20-22,

·         23-25,

·         26-28,

·         29-31,

·         32-34.

Skarpetki z ABS zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach w różnym wieku. Oferujemy zarówno modele skarpetek cienkich dla maluchów w wieku od 6 miesięcy do 6 lat. W przypadku modeli frotte dostępne są rozmiary od 20-34, a dla nastolatków oferujemy skarpetki z ABS frotte w rozmiarze od 35 – 40.

Jakie skarpety antypoślizgowe na lato a jakie na zimę? Jak dobrać skarpetki z ABS?

Skarpetki z ABS dobieramy w taki sam sposób, jak zwykłe. Punktem wyjścia jest aktualnie noszony przez nasza pociechę rozmiar. Należy pamiętać, żeby nie kupować skarpetek z zapasem, ponieważ mogą być one niewygodne. To samo tyczy się zbyt małej rozmiarówki.

Skarpetki z ABS powinny być także dopasowane do warunków atmosferycznych panujących za oknem. Cienkie skarpetki sprawdzą się w cieplejszych miesiącach, od wiosny do jesieni. W okresie zimowym polecamy skarpetki frotte, nie dość, że pełnią funkcję antypoślizgową, to ocieplają nóżkę dziecka jak najlepsze kapcie.

Jak prać skarpetki antypoślizgowe?

Skarpetki z ABS dla dzieci można dowolnie prać w pralce, nie tak jak kapcie domowe. Nie musimy obawiać się, że odkleją się od nich gumowe antypoślizgi. Punkty ABS w naszych skarpetkach się nie spierają, nie odklejają przy zachowaniu temperatury prania 40 st.

Czy warto kupić skarpetki antypoślizgowe dla dziecka?

Naszym zdaniem odpowiedź brzmi tak. Jeżeli już zdecydujecie się na zakup jednej pary skarpetek z ABS, z pewnością w niedługim czasie będziecie chcieli dokupić kolejne i to nie tylko dla dziecka, ale także dla siebie. Sprawdzą się one nie tylko na etapie nauki chodzenia, ale także biegania. Zapewnią należytą ochronę przed upadkiem, a jednocześnie sprawią, że stopy naszych dzieci pozostaną ciepłe. Dzięki nim niejako możemy zapomnieć o konieczności kupowania kapci domowych… i to na długi czas. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
 

 
Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu